Yavuzeli ve Araban’daki öğretmenlere bisiklet dağıtıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Fatma Şahin’in öncülüğünde 7’den 70’e herkesin hayatında hareketli yaşamı sürdürülebilir kılmak ve çevre dostu bir kent oluşturmak amacıyla başlatılan bisiklet dağıtımı sürüyor. 

“Spor dostu Gaziantep” mottosundan hareket ederek, 40 bin öğretmene dağıtılacak olan bisikletten Yavuzeli’nde 360, Araban’da ise 600 bisiklet öğretmenlere hediye edildi. 

ŞAHİN: ÖĞRETMENLERİMİZ ÇOK DAHA GÜZEL YAŞASIN DİYE ÇALIŞIYORUZ

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, törenlerdeki konuşmasında öğrencilerin öğretmenleri örnek aldıklarını belirterek, “Öğretmenlerimiz çok daha güzel yaşasın diye çalışıyoruz. Bizim medeniyetimizde bir annenin bir babanın bir de hocanın eli öpülür. Beşikten mezara ilim denir. Siz merkezsiniz. Hocalık o kadar önemli, o kadar kıymetli ki.

Bugün her birimizin hatırasında bize yön veren, bize pusula olan, bizi doğru yönlendiren canımız yandığında yanımızda olan, bize hedef belirleyen bir hoca var. O yüzden eğitim şehri Gaziantep’i merkeze aldığımızda şunu söyledik. Türkiye Yüzyılı Belediyeciliği; Eğitim şehri Gaziantep, Bilim şehri Gaziantep, Spor ve Kültür Sanat şehri, Tarım şehri Gaziantep hedefine ulaşılması için doğum ölüme herkesin yanında olabilmektir” diye konuştu. 

ŞAHİN: BİSİKLETLERİMİZİ ÖĞRETMENLERİMİZ KULLANSIN Kİ, ÖĞRENCİ DE ARTIK BUNUN BİR SPOR ARACI DEĞİL BİR ULAŞIM ARACI OLDUĞUNU GÖRSÜN

Yeni dönemde yapacağımız çalışmalarla ilgili öğretmenlerin taleplerinin önemini vurgulayan Başkan Fatma Şahin, öğretmenlerin mutluluğunun öğrenciler üzerindeki etkisini vurgulayarak, “Öğretmen mutlu olsun ki öğrenci mutlu olsun. Okul mutlu olsun ki ilçe mutlu olsun. Tomurcuklar size emanet. Öğretmen binmeli ki öğrencide binsin. Siz kutup yıldızısınız, pusulasınız.

Siz ne yaparsanız onu yapıyorlar. Sizin merkeze alındığınız bir çalışmayı başarmamız lazım. Bisiklet yolunu yaptık. Bisikletlerimizi öğretmenlerimiz kullansın ki, öğrenci de artık bunun bir spor aracı değil bir ulaşım aracı olduğunu görsün. Bu iş hocasız olmuyor. Hiçbir hedef hocasız kazanılmıyor. İşte o yüzden biz spor şehri Gaziantep diye yola çıktığımızda yüzüncü yıl dedik ve yüz bin bisiklet vereceğiz. Bisiklet deyip geçmeyin. Artık bu temiz ulaşım, akılı ulaşım, çevre dostu ulaşımda en önemli çalışmalardan bir tanesi.” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x