Acı Hayat’ı Yönetmişti: Ünlü Yönetmen Abdülkadir Ceylan Ede Boğularak Hayatını Kaybetti!

Ünlü yönetmen Abdulkadir Ceylan Ede’nin hayatı, Sakarya’nın Sapanca ilçesindeki bir gezi sırasında trajik bir şekilde sona erdi. Sapanca Gölü’nde arkadaşlarıyla kayık turu yaparken, bir yüzme molası sırasında beklenmedik bir boğulma tehlikesi yaşadı. 58 yaşındaki Ede, acil olarak hastaneye kaldırıldı ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Aynalı Tahir, Pusat, Acı Hayat gibi bir dönemin reyting rekortmeni dizileri yöneten Abdulkadir Ceylan Ede’den acı haber geldi.

Albulkadir Ceylan Ede, Sapanca ilçesine bağlı Kırkpınar Mahallesi yakınlarında bulunan Sapanca Gölü’nde dün akşam saatlerinde kayıkla göle açıldı.

2 arkadaşıyla beraber keyifli bir gün geçirmek isteyen Ede yüzmek içi suya atladı. Bir süre gölde yüzen ünlü yönetmen bir süre sonra boğulma tehlikesi geçirdi.

Arkadaşları tarafından sudan çıkartılan Abdulkadir Ceylan Ede’ye yapılan ihbarlar üzerine bölgeye intikal eden sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Ambulansta kalbi duran Ede’ye sağlık ekiplerince müdahale edildi. Duran kalbi yapılan kalp masajıyla yeniden çalıştırıldı.

Abdulkadir Ceylan Ede, kaldırıldığı Sapanca İlçe Devlet Hastanesi’nin acil servisindeki ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Yoğun bakım servisine kaldırılan Abdulkadir Ceylan Ede, doktorların tüm müdahalelerine rağmen yaşam savaşını kaybetti.

Ünlü yönetmen Ede’nin cenazesi, cenaze aracıyla memleketi olan Eskişehir’e gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x